Згідно з дослідженням українського рейтингового агентства «Стандарт Рейтинг», опублікованим 22.05.2017, Forward Bank зайняв 8-у позицію в Рейтингу надійності банківських депозитів за підсумками діяльності в 1 кварталі 2017 року. Всього в дослідженні, проведеному РА «Стандарт-Рейтинг», взяло участь 66 українських банків, при цьому, у зв’язку з посиленням санкцій, рейтинг покинули банки з державним російським капіталом.
За висновком фахівців агентства, підсумки аналізу діяльності українських банків за перший квартал 2017 року показують, що в банківському секторі остаточно зміцнилися позитивні тенденції, які вже прямо вказують на можливість відновлення кредитування і приріст депозитної бази банків в 2017 році. З 75 банків, за якими постійно спостерігає агентство, негативний чистий процентний дохід за підсумками першого кварталу був тільки у одного банку — роком раніше чисті процентні збитки з 75 банків фіксували у 9. Помітно покращилась картина щодо забезпечення банків капіталом: середнє значення нормативу адекватності регулятивного капіталу Н2 по банківській системі зросло за перший квартал з 12,69 до 13,77 %. З 75 банків в рейтинг потрапило тільки 66, а з цих 66 банків 19 отримали найвищу оцінку, у 13 банків рівень надійності депозитів був визнаний хорошим і тільки у 34 банків — задовільним.
Як повідомляється в релізі агентства, Forward Bank стабільно продовжує виконувати підвищені нормативи ліквідності, які висуваються НБУ до банків, класифікованих регулятором як ощадні. За даними НБУ, за перший квартал 2017 року Банк збільшив статутний капітал на 91,08 %, а також завершив перший квартал 2017 року з чистим процентним доходом 82,68 млн грн, що на 7,58 % більше, ніж за той же період 2016 року. Чистий комісійний дохід Банку, за даними НБУ, за перший квартал 2017 року склав 7,412 млн грн. На 01.04.2017 року обсяг кредитів та заборгованості клієнтів ПАТ «Банк Форвард» за винятком резервів перевищив 1 млрд грн, 100 % кредитів припадало на кредити фізичним особам. Серед усіх 66 банків, які увійшли до рейтингу, Банк був єдиним, чий кредитний портфель був повністю сформований з кредитів фізичним особам. Агентство вважає це позитивною характеристикою.
Модель оцінки даного дослідження базується на основі моделі СAMEL (Capital adequacy, Asset quality, Management, Earnings, Liquidity). До уваги бралися наступні групи факторів: капітал банку, якість кредитного портфеля, ліквідність, прибутковість операцій, масштаб діяльності, підтримка акціонерів, якість депозитних програм.